Be kell valljuk, hogy a költözés óta a könyveknek nem sikerült még találni rendes helyet és még dobozokban hevernek. Ennek most vége, mert ha nem is az összes, de néhány könyv végre kikerülhet megérdemelt helyére, a könyvespolcra. Egy egyszerű vonalvezetésű fehér színű Ikea könyvespolc-ot "színesítettünk". A formájához nem nyúltunk, a fehér színe is tökéletesen beleillik a nappalinkba, de mégis szerettük volna egy kicsit megfűszerezni. A Gabi képgrafikus (nem számítógépes, hanem a klasszikus kézi) és művészeti munkája során többször használta a linóleummetszés technikáját. Miért ne kerülhetnének fel a Gabi figurái egy polcra? A linómetszés egy hagyományos sokszorosító grafikai eljárás, mely a nevét a dúcként használt linóleum anyagról kapta. A linó felületre felrajzolja a művész az általa kitalált formát, figurát bármit, majd linókéssel eltávolítja azokat a részeket, melyeket nem szeretne a nyomtatás során látni. A Gabi korábbi munkáiból kisebb méretű dúcokat kerestünk, amik témájában a vásárlást járják körül illetve bekerült egy fürdőzős figura is.
Előkészületek a linómetszéshez: festékező gumihenger, linófesték - ebben az esetben az a lényeg, hogy oldószeres legyen a festék, mert úgy lassabban szárad rá a dúcra, még mielőtt betöltené küldetését illetve tartósabban megtapad a bútor felületén.
Néhány kiválasztott figura, ezek konkrétan a dúcok/nyomóformák. A festékező hengerre üveglapon szétterített festéket hengerelünk fel, majd a dúcokra a henger segítségével átvisszük a festéket. Fekete színt választottunk, mert jól mutat a fehéren.
A felfestékezett nyomóformát ráhelyezzük a polcra és egy másik tiszta hengerrel nyomást gyakorlunk rá, így a figura átnyomódik a polcra. Ezt a folyamatot mindegyik dúcnál meg kell csinálni.
A kisebbik fiúnk, Dani megörült annak, hogy ő is felkerül a polcra.:)
Íme a végeredmény:
Mára már egy könnyed LED világítást is kapott!
Ha tetszett a bejegyzés, akkor oszd meg és kövess minket továbbra is!