Nos, ezen a héten minden nap az új házunknál voltunk és igazi csajos melókkal múlattuk az időnket: bútorcipelés, csempe- és padlólap mentesítés, tapéta leszedés/kaparás spaklival:). Nem, nem, nem kell sajnálni minket, mert sokat tanulunk és jobban megismerjük a házat részleteiben és a hibáit is persze, nem utolsó sorban a kötődésünk már kezd kibontakozni. A ház „kicsomagolása” közben, kirajzolódnak a régi átalakítások, funkcióváltások a falakon. Csodálatos rétegek bukkannak elő a tapéta alól, néhol 5-6 rétegben lelhetőek fel a hengerelt festés és tapétázás évtizedes divatjai.
Néhány eddigi tapasztalat:
Tapétaleszedés:
Apósom már nagyon sokszor tapétázott, így átadta nekünk azt a tudását, hogy a régi tapéta legjobban úgy jön le, ha nagy ecsettel vagy szivaccsal bevizezzük a tapétát, de mindig csak egy kis felületet, aztán kisebb fejű spaklival alányúlva könnyebben lejön a falról.
Csempeleverés házilag:
Mindig hosszúnadrágban és zárt cipőben végezzük, ha lehet védőszemüveggel és fülvédővel, kesztyűvel. A srácok szerszámos készletében volt egy fülvédő és engem is meglepett, hogy mennyire tompítja a zajt. Kisebb fejű kalapács és véső kell még hozzá és odafigyelés, hogy a véső végét üssük, ne a kezünket. Ez a vége felé már nem is olyan egyszerű…
Jövőhéten kezdenek a kőművesek és az ácsok, addig csináljuk még, amit tudunk!
A képeknél szeretném a figyelmet felhívni a műhelyre, ahol úgy döntöttünk, hogy a födém egyik felét felszedjük, így látszódni fog a tetőszerkezet egy része. A bal oldali alsó kis képen a fürdőszoba, a jobb oldalin a konyha látható:)