Minden használati tárgyunknak van egy életútja. Megvesszük, elkészítjük, akkor még új, aztán használatban elkopik vagy már nem tetszik nekünk. Funkcióját elveszti és innen továbbhalad a tárgy vagy új funkciót kap, esetleg lekerül a pincébe, mert nincs szívünk kidobni, továbbvándorol olyan helyszínekre, ahol "még jó lesz az", például a "telekre". A telken lehet, hogy felfedezi az új generáció, aki hazaviszi magával és beilleszti újra az otthonába, és kezdődik a folyamat elölről. Ebbe a rendszerbe több helyen beékelődhet a kidobás is, amit nem lehet kizárni, ebben az esetben még mindig van esélye a tárgynak, mert a lomtalanítás "vadászok" még újra felfedezhetik és visszakerülhet a keringésbe.
Most ezt miért is írom? Ahogyan kezeljük a tárgyainkat úgy kellene önmagunkhoz is hozzáállni. Lazán, kreatívan! A mostani oktatási rendszer elvárja, hogy 18 évesen kitaláld mi szeretnél lenni. Szerintem ez nonszensz! Sok kortársam most találja meg 30 éven túl saját magát és a helyét, azt hogy mi az amit igazán szeret és szeretne tanulni és csinálni. Ha nem érzed jól magad a bőrödben a munkád miatt, akkor gondolkodj el azon, hogy mi az amiben jó vagy, amit szívesen csinálsz, amiben akár szakértő is lehetsz! Keress magadnak új funkciót, ahogy ezt a ma divatos D.I.Y./recycling trend is teszi a tárgyakkal! Miért ne, hasznosítsd magad újra! Kellenek a váltások, az új szerepek és ha még sikerélményed is lesz tőle, akkor magával ragad a szabad alkotás élménye. Szükség lenne ilyenfajta lazaságra!
Értetlenül figyeltem, hogy miért alakult így ki a civilizált társadalmunk, hogy a napunk aktív részében távol vagyunk a szeretteinktől, mert dolgozunk és a passzív rész marad "csak". Ugyanígy az 5 napos munkarend kontra 2 napos pihenőnapot sem tudom hova tenni.... a 4 kontra 3 szerintem nagyot lendítene a gazdaságon is és egyéb pozitív társadalmi hatásai is lennének (több munkahely, több gyerek, szorosabb családi kötődések stb.).
Ha olyan munkád van, amiben örömödet leled, jó vagy és lelkes, projektekben gondolkodsz, amiket végigviszel, akkor ez a kialakult torz időbeosztás már nem fog annyira frusztrálni és energiád is több marad. Ha pedig már ezzel az új életeddel sikerül a megélhetési küzdelmen felülkerekedni, akkor kialakíthatod magadnak az új időszámításod:).
Mi is a pihenés után elkezdjük az új időszámításunkat és belevetjük magunkat a munkánkba lelkesen! Tartsatok velünk!:)