Biztos ismeritek az első kifejezés "kitűz" jelentését. Remélem követitek a frissen megjelent, nagyon kreatív és inspiráló online magazinokat! Ezen magazinok készítőit belső késztetés hajt és ennél hitelesebb dolog nincsen, minthogy valaki a szabadidejét beleteszi egy ekkora munkába! Az egyik a PIN magazin, a másik pedig egy első számmal most megjelenő az UP! magazin. Sok jó dologgal fognak még előállni szerintem!
A pin up girl kifejezéssel néhány hónapja találkoztam és azóta is követek ilyen típusú oldalt, ami a vintage kornak egy jelensége, a jelentése pedig a Wikipedia-ról:
"A pin-up girl, vagy pin-up modell (címlaplány) kifejezés azokra a vonzó modellekre értendő, akiknek a tömeggyártásban megjelenő képeivel szinte mindenütt találkozhatunk, és akik valóságos szexszimbólumokká lettek. Pin-up kifejezés ugyancsak vonatkozik rajzokra, festményekre, egyéb illusztrációkra, melyek a fent említett fotókat emulálják. A képeket magazinokból, napilapokból, képeslapokról, kromo-litográfiákról, ezer egyéb helyről a lelkes rajongók kivágták, és felrajzszögezték a falra. Kész naptárakat is találunk róluk."
Ennyi bevezető után lássuk a mait! Több mindennel foglalkozunk egyszerre és már nagyon kellett egy Pin it/Pin up felület, hogy az aktuális munkák szem előtt legyenek mindaddig, míg el nem készülnek.
Hozzávalók:
blondel töredezett képkeret, hungarocell tábla, ragasztó, kétoldalú ragasztó, textil, krétatábla festék, képakasztó, szög.
Mindenkinek van valami kattanása, nekünk azt hiszem a fekete krétatábla festék, ezt már nem tudjuk véka alá rejteni!:) A hungarocell lapokat beszabtam a keretbe.
Zsákvászonra ráfestettem még korábban a Vintage Bazaar.hu betűit, és ebből használtam fel most négyet. Az érdekessége, hogy fekete krétatábla festéket használtam hozzá, mert szeretjük! Széles ecsettel, határozott, folyamatos húzással festettem a betűket. A négyféle betű, négy különböző tevékenységet takar: a "V" a vintage, a "B" a babák, az "N" egy másik családi vállalkozás, ahol adminisztrálok és szállítást szervezek és az "E" az egyéb, otthoni elintézendők stb. A Gabi mindemellett még tanít is egy művészeti iskolában, amiről később bővebben írok.
Ilyen egyszerű módon összeragasztottam a hungarocellt hátulról, mivel a hajópadlózásból maradt kis darabokat használtam fel.
Összevarrtam a betűket és levasaltam, hogy a zsákvászon kifeküdjön ( a kép vasalás előtti).
Kétoldalú ragasztót tettem a hungarocellre, hogy kifeszített állapotban legyen rögzítve a zsákvászon.
Rásimítottam a textilt, behelyeztem a keretbe a hungarocell táblát, egy kis ragasztót nyomtam a keret szélére.
Becsavartam a keretbe a képakasztót és feltettem a beszögelt szögre.
Alulra gombostűvel tűztem egy kis tartót, amibe az örökös "holvana" kisebb dolgokat érdemes betenni.